Garanti ve İade

bekbars.com’da satılan tüm ürünler ithalatçı ve üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti kapsamında olmayan ürünler bekbars.com’da satılmaz.Ancak bazı ürünler GARANTİ BELGESİ ile satılmaz." GARANTİ BELGESİ " olmadan satılan bu ürünler de ise ; satış faturası ile ibraz edildiğinde ithalatçının/üreticinin belirtmiş olduğu garanti süreleri geçerlidir. Ürünlerin garanti sürelerini belirleyen ; ithalatçıların/üreticilerin vermiş olduğu garanti belgelerindeki süredir.

Sitemizde tüm ürünlerin garanti süreleri belirtilmeye çalışılmıştır.Genel olarak ürünlerin garanti süreleri 24 Ay'dır.Ancak ürün gruplarına göre farklı garanti süreleri geçerli olabilmektedir. Raf ömrü kısıtlı olan veya kullanım süresi 24 ay’dan kısa olan ürünlerde garanti süreleri daha kısa olabilmektedir. Garanti süresi belirtilmeyen ürünlerde üreticinin yasal çerçevede belirlediği garanti süreleri geçerlidir.

Satın alındığı anda bozuk çıkan ürünler fatura tarihini takiben 7 gün içerisinde firmamıza ulaştırılırsa yenisi ile değişim yapılmaktadır. (Yanlış kullanımveya ek birim eksikliği yada ambalaj veya ürün kutusunun yırtıldığı, yıprandığı, kaybolduğu gibi durumlar hariç).İthalatçı firmaların farklı ürün değiştirme uygulamaları vardır. Genellikle 30 günlük süre içerisinde bozuk olması  sebebi ile iade edilen ürünler değiştirilmektedir. Yanlış kullanımdan oluşan arızalarda satın alınan ürün değiştirilmez  Yasal süreç ürün , ithalatçının/üreticinin teknik servisine tesliminin yapıldığı anda başlar.

Yol ve teslim süreleri , bekletmeler 30 günlük yasal sürecin dışındadır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi önemli olan müşterilerimizin ,arızalanan ürünün kutu içeriğini eksiksiz olarak firmamıza ulaştırmalıdır. Eksik aksesuar,bozuk aksesuar,ambalajsız,yıpranmış ambalajlı ürünler arızalı olsalar bile iadesi alınmamaktadır.Müşteriler aldıkları ürünün garanti süresi içerisinde mutlaka tüm aksesuarlarını ve ambalajlarını saklamalıdır.

Garanti süreleri içerisinde ürünü bozulan  müşterilerimiz, ithalatçı/üretici ile yaptıkları görüşmeler doğrultusunda ürünü direkt olarak ithalatçıya/üreticiye veya firmamıza gönderebilirler. Firmamıza yapılacak olan tüm gönderimlerde ve geri gönderimlerde kargo, yol, sigorta v.s. gibi tüm masraflar müşteriye aittir.

Garanti Kapsamının Geçersiz Olduğu Durumlar: Belirli durumlarda garanti şartları geçerliliğini yitirir. Böyle durumlarda ithalatçı/üretici garanti kapsamını sınırlı olarak veya tamamen iptal etme hakkına sahiptir.Firmalar , firmanın kullanım kılavuzlarında belirttiği haller dışında kullanılan , olağan dışı meydana gelen olaylar(yangın,sel,deprem,elektrik tesisat ve şebekesinden kaynaklanan arızalar,ürünün amaç dışı kullanımı vb.), ürünün satış,fatura ve garanti belgesinin olmadığı veya tahrif edildiği durumlarda ; ürünü garanti kapsamı dışında bırakır. Ürün iadesine uygun olmayan ürünler ise müşteriye kargo ile geri gönderilir ve kargo ücreti müşteriye aittir.

Bunun yanında, İade uygulamasında bekbars.com’da, Türkiye Cumhuriyeti'nde 1995 yılında yürürlüğe giren 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümlerini uygulama hakkını saklı tutar. Garanti başvurularında bekbars.com'un kestiği ürün faturasının ibraz edilmesi gerekir.

Güvenlik-Gizlilik

İnternet üzerinden yapılan işlemlerde güvenlik ile ilgili en önemli nokta yazılım,donanım ve network ağının güvenliğidir. bekbars.com’da güvenirliliği kanıtlanmış ürünlerle hizmet vermektedir., bekbars.com’da müşterilerinin ve ziyaretçilerinin kişisel gizlilik haklarına riayet eder. Hiçbir ziyaretçi veya müşteriden siteye girdiği anda otomatik olarak kişisel bilgi toplanmaz. Otomatik olarak toplanan bilgiler arasında yalnızca belirli kişisel olmayan bilgiler vardır. bekbars.com’da standart prosedürde toplanan kişisel bilgileri üçüncü kişi veya kurumlara satmamayı taahhüt eder. Kredi kartı ile ilgili şifrelenerek sistemlerimize aktarılan kredi kartı numarası,son kullanma tarihi,kart tipi ve CVV2 güvenlik numarası bekbars.com’da  çalıştığı bankaların ortak ödeme sayfalarından gerçekleşmektedir.

E-posta adresi ve posta adresi, telefon gibi bilgiler yalnızca bekbars.com’da standart ürün teslim ve bilgilendirme prosedürleri için kullanılır ve bu bilgiler ancak müşteri olma aşamasına gelmiş ziyaretçiler kendi inisiyatifleri ile ilgili forma girdiğinde veritabanına kaydedilebilir.

Bunun yanında adli soruşturma dahilinde bekbars.com’da, kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa ilgili makama sağlayabilir. bekbars.com'un sayfalarında bekbars.com’da harici internet sitelerine köprüler olabilir. bekbars.com’da, kendisinin işletmediği bu sitelerin kendilerine özgü gizlilik politikalarından hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güvenli Kredi Kartı Kullanımı bekbars.com’da veri transferinde güvenlik için Güvenli Sistem Sertifikası ve 128 bitlik standard şifreleme protokolünü kullanmaktadır. Şifre sayfaları ve kredi kartı işlem sayfalarında browser'ın sağ alt köşesinde kilit işareti olduğu kontrol edilmelidir. Kişisel bilgilerinizi ve ödeme bilgileriniz girdiğiniz her sayfada tarayıcınızın(browser) alt kısmında bu kilit işaretini göreceksiniz. Bu kilit simgesi o an için o sayfa üzerinde tarayıcınız vasıtası ile gönderdiğiniz hiç bir bilginin üçüncü şahıslar tarafından görülemeyeceğinin garantisidir. Bugün Türkiye’deki tüm bankaların internet şubelerinde standard olarak kullanılan 128 bitlik şifreleme işlemi bekbars.com'un sayfalarında uygulanmakta ve girilen bilginin maksimum güvenliği sağlanmaktadır. Güvenlik sertifikası detayları için belirttiğimiz kilit işaretini çift tıkladığınızda kontrol edilmelidir. Bu noktada güvenlik sertifikası veriyi gönderenin ve veriyi alanın doğru kişiler olduğunu garanti eder. Kredi kartı işlemi yapılan sayfalarda bu işaretlerin yanı sıra, sayfanın adresinin başındaki http://, https:// olarak değiştiği kontrol edilmelidir. Tüm kredi kartı işlemleri ve onayları tarafımızdan bağımsız olarak ilgili banka tarafından online olarak gerçekleştirilmektedir. Bugün bu güvenlik sistemi tüm bankaların internet şubelerinde güvenle kullanılmaktadır.

Teslimat-Kargo

bekbars.com Türkiye'nin tüm illerine ürünlerini ulaştırılabilmektedir. Gönderi işleminin tüm aşamaları bekbars.com’da yapılmayabilir. bekbars.com ürünlerin son kullanıcıya kusursuz şekilde ulaştırılmasından sorumludur. Özel durumlar dışında bekbars.com’da satın alınan ürünler faturası ve Garanti Belgesi ile birlikte siparişin verilmesinden itibaren Samsun içine en geç 3 iş günü, Samsun dışına ise en geç 5 iş günü içerisinde ulaştırılır. Özel durumlar kapsamına Türkiye genelindeki ve Bölgesel resmi tatiller girer.Sipariş girişi tarihine bağlı olarak sevkiyat tatil sonrasına kalabilir.Böyle durumlarda gerekli uyarıyı bekbars.com’da ana sayfasının görünür bir bölümünde müşterilerine ve ziyaretçilerine yapar. Ayrıca bekbars.com’da dan sipariş verilen bir ürünün stok problemi olması durumunda derhal müşteri ile irtibata geçirilerek bilgi verilir.Böyle bir durumda 30 iş günü içersinde ürünün teslim edilememesi durumunda ücret alıcıya iade edilir.

Nakliye ücretleri ürünün özelliklerine göre farklılık gösterdiği için; ücreti sipariş sırasında kredi kartı bilgileri ekranında gözükmektedir. Kargo ücreti alınmayan ürünler , ilgili alanda belirtilmektedir.Kargo ücreti otomatik olarak sepetinizde hesaplandığı için kargo teslimatı esnasında herhangi bir ücret ödemezsiniz.Doğal afetler sebebi ile kargo firmalarının teslimatlarını gerçekleştirememesinden dolayı firmamız mesuliyet kabul etmez.Ürün siparişini veren müşterilerimiz, ödeme işlemlerini tamamlamakla yükümlüdürler. Ödemesi yapılmayan hiçbir ürün teslim edilemez.

Kargonuzun Eksik Veya Hasarlı Olması Durumu:

Kargonuzu , mutlaka kargo görevlisinin yanında ürünlerinizin kontrolünü yaparak teslim alınız.Kargo firmaları , teslimat yapıldıktan sonra sorumluluk kabul etmemektedirler. Tarafınıza teslim edilen ürünlerin hasarlı olması durumunda mutlaka kargo görevlisine tutanak tutturup tarafımıza bilgi veriniz. Ürünlerin eksik olduğunu düşünüyorsanız öncelikle firmamızın faturası ile size gelen ürünleri karşılaştırın. Faturada belirtilen ürünlerden herhangi biri veya birkaçının eksik olduğunu tespit ederseniz mutlaka eksik olan ürünler için kargo görevlisine tutanak tutturun. Faturada belirtilen ürünler ile size teslim edilen ürünler tutuyor,ancak siz yine de ürünlerinizin eksik olduğunu düşünüyorsanız öncelikle “Müşteri Hizmetleri” Bölümünden “Sipariş Takibi” linkini tıklayın. Bu bölümde “Rapor” linkine tıkladığınızda vermiş olduğunuz tüm siparişlere ulaşabilirsiniz. Sipariş numarasını içeren linke tıkladığınızda vermiş olduğunuz siparişin içerdiği tüm ürünleri görebilirsiniz.Fatura bilgisi ile uyuşmayan bir bilgi tespit ettiğinizde lütfen tarafımıza bilgi veriniz.

Kullanım Esasları (Şartname-Sözleşme)

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Satıcı Firma : BEKBARS NANO TEKNOLOJİK YÜZEY KORUMA SİSTEMLERİ. Bundan sonra kısaca bekbars.com olarak adlandırılacaktır.

Satıcı Firmanın Web Sitesi : bekbars.com

Satışa Konu Olan Ürünü: bekbars.com’da Internet sitesi üzerinden satılan tüm ürünler

Satıcı Firma Adresi : HANÇERLİ MH. YALI CAMİ SK. NO:3/3 Samsun

Satıcı Firma Telefonu : 0362 432 97 01

Müşteri : Bu sözleşme hükümleri çerçevesinde bekbars.com’da internet adresinden ürün satın alan gerçek veya tüzel kişi. Bundan sonra kısaca Müşteri olarak adlandırılacaktır.

Sözleşmenin Konusu : Bu sözleşme bekbars.com’da ile Müşteri arasında, internet üzerinden yapılan alışverişleri kapsar ve her iki taraf bu sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılır.

Siparişin Alınması : Müşteri tüm siparişlerini internet üzerinde yer alan bekbars.com sitesi üzerinden verecektir. Herhangi bir sebeple bekbars.com  ile telefon yada başka bir iletişim aracı ile bağlantıya geçilse bile siparişin internet üzerinden tamamlanması esastır. Sipariş esnasında girilen bilgiler bekbars.com’da tarafından kayıt altında tutulacak ve yapılan satışın tutanağı olacaktır.

 Ödeme İşlemleri : Müşteri internet üzerinden siparişini tamamladığı zaman kendisine ödeme seçenekleri sunulacaktır. Müşteri kendisine en uygun olanı seçecek ve işlemlerine devam edebilecektir. Siparişin verilmesinin ardından 7 gün içerisinde ödemesini göndermemiş olan siparişler iptal edilir. Banka Havalesi veya EFT yolu ile ödeme gönderen müşteriler mutlaka “Havale Bildirim Formu”nu doldurmak ve bekbars.com’da 'a iletmek zorundadırlar.Ödeme amacı ile verilen müşteri bilgilerini korumak bekbars.com’da 'un yükümlülüğündedir.

 Ürünlerin Temin Edilmesi : bekbars.com’da internet sitesi üzerinden kendisine verilen tüm siparişleri en geç 3 iş günü içerisinde temin etmekle yükümlüdür.Herhangi bir sebeple Müşterinin verdiği sipariş ürünlerinin temin edilememesi durumunda, bu durum Müşteri’ye bildirilecek ve Müşterinin talep etmesi halinde ürün bedeli herhangi bir kesinti yapılmaksızın sipariş sürecini takip eden 30 gün içerisinde Müşteri’ye iade edilecektir.

Ürünlerin Sevkiyatı : bekbars.com’da ürün siparişi ve ödemesi tamamlanan tüm ürünleri Samsun içine en geç 3 iş günü , Samsun dışına ise en geç 5 iş günü icerisinde Müşteriye sevk edecektir. Ürünlerin sevkıyatı Türkiye Cumhuriyeti dahilinde bilinen lojistik firmaları ile sağlanacaktır. Ürün sevkıyatını üstlenen lojistik firmalarından kaynaklanan gecikmelerden bekbars.com sorumlu değildir. Gerek görmesi durumunda bekbars.com’da ürün sevkıyatını kendi personeline yaptırabilir.

Sevkıyatların Ücretlendirilmesi : bekbars.com’da ürün sevkıyatları için Müşteriden bedel talep etme hakkını saklı tutar. Ancak bu internet sitesi üzerinde mutlaka Müşterinin bilgilenebileceği şekilde uygulanmalıdır.

Garanti, Arıza ve İade İşlemleri : bekbars.com’da, satışını yaptığı tüm ürünlerin garanti belgelerini Müşteriye ulaştırmakla yükümlüdür. Garanti belgesiz satılan (Garanti ve iade kısmında bilgi verilmişti)ancak garanti kapsamında olan ürünler bu uygulamanın dışındadır. Garanti süresi içerisinde ürünü arızalanan Müşteri öncelikle ürün yetkili ithalatçısından/üreticisinden yapması gereken işlemler konusunda bilgi alacaktır. İthalatçı/Üretici eğer ürünün bekbars.com’da aracılığı ile kendilerine ulaştırılmasını talep ederse, Müşteri tüm garanti sorumluluklarını yerine getirerek ürünü bekbars.com’da ' ulaştıracaktır bekbars.com’da 'a gönderilecek olan tüm ürünlerin sevkıyat masrafları Müşteri’ye aittir. İthalatçı veya üretici firmanın iadesi için onay verdiği tüm ürünler bekbars.com’da tarafından iade alınacak, yerine aynı veya farklı ürün Müşteri’ye gönderilecek veya ürün bedeli iade edilecektir.İthalatçı veya üretici firma tarafından ürünün onarılmasına karar verilmesi durumunda onarılan ürün Müşteri’ye sevk edilecektir. Tüm iade ve sevk işlemlerinde sevkıyat, sigorta, vergi, banka komisyonu v.b. gibi masraflar Müşteri’ye aittir.

 Döviz İşlemleri : bekbars.com’da, internet sitesi üzerinde yabancı para birimleri ile yaptığı satışlarda uygulanan döviz kurlarını yine internet sitesinde müşterinin kolay erişebileceği bir şekilde duyurmak zorundadır.

 Diğer Sözleşme Maddeleri :

1- 18 yaşının altındaki kişilere bekbars.com’da üzerinden satış yapılmamaktadır. Müşteri bekbars.com’da ' u yanıltacak bilgiler vermeyeceğini taahüt etmiştir.Müşteri , bekbars.com 'a verdiği bilgilerin doğru olmadığı veya noksan olduğu durumlardan doğacak bütün sorumluluğu ve zararı karşılamayı kabul eder.

2- Müşteri aldığı ürünü fatura tarihini takiben 7 gün içerisinde iade etme hakkına sahiptir(Ürünün Garanti ve iadesi koşullarına uygun olarak).Müşterinin ürünü almaktan vazgeçmesi durumunda tüm sevkiyat, sigorta ve banka komisyonlarını ve satıştan dolayı meydana gelen tüm zararları bekbars.com’da ' a tazmin etmesi gerekmektedir.

 3- bekbars.com’da internet sitesi üzerinde yer alan tüm ürün bilgileri ve fiyatlarından sorumludur. bekbars.com’da, dizgi veya hesaplama hatalarından kaynaklanan durumlardan sorumlu değildir.

 4- Sözleşmenin onaylandığı tarihte var olmayan, ancak daha sonra meydana gelen ve sözleşmenin taraflarından bir yada ikisinin sorumluluklarını yerine getirmesini engelleyen durumlar (Doğal Afet, Savaş, Terör, Grev v.b. gibi) mücbir sebep olacaktır. Bu durumda mücbir sebepten etkilenen taraf, diğer tarafa durumu yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların sözleşme hükümlerini yerine getirme hükümlülükleri bulunmamaktadır. Mücbir sebebin 10 gün içerisinde ortadan kalkmaması halinde tarafların her birinin tek taraflı olarak sözleşmeyi feshetme hakkı saklıdır.

 5- bekbars.com’da Internet sitesinden ürün alan tüm Müşteriler, sözleşmede yer alan maddelerin tamamını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

6- Müşteri, sanal mağaza içinde ortak kullanım alanlarında kullandığı kişisel düşünce ve fikirlerin tüm sorumluluğu kendisine ait olduğunu kabul eder. Bu tip yazılardan kaynaklanacak tüm sorunlardan bekbars.com’da sorumlu tutulmayacaktır.

 7- Müşteri, Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına aykırı ve ahlak dışı mesajlar göndermemeyi kabul eder.

 8- Müşteri, Diğer kullanıcıların servisi kullanmasını etkileyecek tehdit ve taciz etme durumundan kaynaklanabilecek bekbars.com’da tüm zararlarından sorumlu olup bu konudaki talepleri karşılamak zorundadır.

 9- Müşteri, Ortak kullanım alanları dahilinde kişi yada kurumlara ait ürünlerin reklamını ve satışını bekbars.com'dan izin almadan yayınlamamayı kabul eder. 1

10, bekbars.com’da dosyaların, mesajlarının veya programların tamamını veya bir kısmını yedekleme veya silme yetkisine sahiptir.

11-, bekbars.com’da Verdiği hizmeti belirli bir süre veya tamamen durdurma hakkına sahiptir. Böyle bir durumda bekbars.com’da, özel üyeleri ve üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

12- bekbars.com’da servislerinin güvenli ve hatasız olarak sunulacağını taahhüt etmez .

 13- bekbars.com’da, satışını yaptığı ürünlerin ürün kodunu haber vermeksizin değiştirebilir. Bu sebepten doğacak hiçbir sorumluluğu kabul etmemektedir.

14- bekbars.com’da sattığı ürünler için diğer sanal alışveriş sitelerinde olduğu gibi stok tutmamaktadır.Ürünleri Müşterilerin siparişlerine göre tedarik etmektedir.Tüm ürünler için listeler her gün güncellense de sipariş verilen bazı ürünler tedarikçi kuruluşların stoklarında tükenmiş olabilmektedir.Böyle durumlarda da ilgili bölümümüz tarafından size e-mail ile bilgi verilir ve ürün bedeli 30 iş günü içinde  iade edilir. bekbars.com’da, stoku bulunmayan ürünün teslimatını yapmayabilir, siparişi bütün veya kısmi olarak iptal ederek, sipariş tutarının teslim edilmeyen kısmı kadarını müşteri hesabına iade etme hakkına sahiptir.

 15 bekbars.com’da -, dışardan satın aldığı veya kendi çalışmalarıyla elde ettiği yazılım, belge, bilgi, grafik ve benzeri eserlerin mülkiyetine sahiptir. Bu mülkiyetten doğabilecek telif hakları yalnızca bekbars.com’da ' a aittir.

 16- Müşterilerin tasarladığı ve kendi isteği ile yayınlanması için sisteme yüklediği belge, bilgi, grafik ve benzeri tüm eserlerin yayınlanması ve bekbars.com’da tarafından başka bir adrese taşıma hakları bekbars.com’da 'a aittir. Ayrıca bu eserlerin başka kullanıcılar tarafından kopyalanması veya başka adreslerde yayınlanmasından bekbars.com’da hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

17- bekbars.com’da, Sattığı ürünlerde ki üretici firma garantisini müşterisine yansıtır. Ürünün garantörünün ithalatçı/üretici firma olduğu unutulmamalıdır. bekbars.com’da, ürünün bozukı olması durumunda Müşteri ile ithalatçı/üretici firma arasında bağlantıyı sağlamakla, yükümlülüğü sona ermektedir.

18- Vergi oranlarında , Yasalar çerçevesinde yapılacak değişikler Müşteriye yansıtılır.

 19- Müşterinin farklı bir isteği olmadıkça malzemeler anlaşmalı Kargo şirketi ile gönderilir. Müşteri kargo şirketi ile bekbars.com’da arasındaki Taşıma Hizmet Sözleşmesi 'ndeki Nakliye ücretlerini kabul eder.

 20- Sözleşme konusu ürün , Müşteri dışında bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise ;teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden bekbars.com’da sorumlu tutulamaz.

 21-, bekbars.com’da Yapılan sözleşmenin kapsamı dışında gerçekleşebilecek kanuni değişikliklerden kaynaklanabilecek her türlü işlemi sözleşmeye yansıtır.

22- Ürünün tesliminden sonra MÜŞTERİYE ait kredi kartının MÜŞTERİNİN kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız ve hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini bekbars.com’de ' a ödememesi halinde , MÜŞTERİNİN kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içerisinde bekbars.com’da ' a gönderilmesi zorunludur.Bu takdirde Nakliye giderleri MÜŞTERİYE aittir.

 23- Müşteri , alışveriş sonrası ve bu sözleşmeden doğacak anlaşmazlıklarda, bekbars.com’da ' un defter kayıtları ve bilgisayar kayıtlarının bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini, bu maddenin delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul eder.Müşteri, ' bekbars.com’da un kayıtlarına her türlü itiraz ve bunların usule uygun tutulduğuna yemin telif hakkından peşinen feragat ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

23- Bu sözleşmenin uygulamasından kaynaklanacak anlaşmazlık durumlarında Samsun  Mahkemeleri ile icra müdürlükleri yetkili olacaktır.

 24-, bekbars.com’da istediği zaman tek taraflı olarak bu sözleşmeyi fesih etme hakkına sahiptir.

 Sözleşmenin Uygulanması :Sözleşme hükümleri her iki tarafıda bağlayan hükümler içermekte olup , bir tarafın sözleşme hükümlerine uymaması , diğer tarafın sorumluluğunu ortadan kaldırmamaktadır.

Sözleşmenin Başlaması : Bu sözleşme , müşterinin bekbars.com’da internet sitesi üzerinden siparişini tamamlaması ile başlar.Müşteri tarafından ödeme işleminin henüz tamamlanmaması , sözleşme hükümlerini ortadan kaldırmaz.